محل تبلیغات شما
این تحقیق در قالب پاورپوینت و در 102 صفحه به معرفی معمار و بررسی آثار این برجسته وی می پردازد
دسته بندی معماری
فرمت فایل ppt
حجم فایل 64328 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 102
پاورپوینت معرفی و بررسی آثار معمار برجسته سانتیاگو کالاتراوا

فروشنده فایل

کد کاربری 23096

سانتیاگو کالاتراوا، معمار و مهندس سازه‌ی مشهور اسپانیایی، در ۲۸ ژوئیه‌ی ۱۹۵۱ در ناحیه‌ی روستایی بِنیمامِت، در والنسیا به دنیا آمد. مدرسه‌ی ابتدایی و راهنمایی را در همین شهر گذراند. علاوه بر آن، از اوایل سال ۱۹۵۹ در مدرسه‌ی هنر و صنعت در والنسیا ثبت نام کرد و نقاشی و ترسیم کردن را آموخت. وقتی ۱۳ساله بود خانواده‌اش از امتیاز جدید باز شدن مرز فرانسه و اسپانیا استفاده کردند و او را به عنوان دانش آموز بورسیه به فرانسه فرستادند. کالاتراوا پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در والنسیا، برای تحصیل در مدرسه‌ی هنرهای زیبا به پاریس رفت، اما در بحبوحه‌ی جنبش دانشجویی در سال ۱۹۶۸ به والنسیا بازگشت و در حالی که فریفته‌ی کتاب کوچک رنگی شده بود، در مدرسه‌ی عالی صنعت و معماری نام نویسی و مدرک خود را در رشته‌ی معماری و فوق لیسانسش را در شاخه‌ی شهرسازی دریافت کرد.

زمانی که دیگران به تحصیلات خود خاتمه می‌دهند کالاتراوا تصمیم گرفت ادامه‌ی تحصیل دهد. او مجذوب دقت هندسی و ریاضی برخی از بناهای تاریخی که تا آن زمان مشاهده کرده بود شد و احساس می کرد مهارتی که در والنسیا کسب کرده بود هیچ گونه راه دقیق و روشنی برای او ایجاد نکرده است. تصمیم گرفت در رشته‌ی عمران ادامه تحصیل دهد. در ۱۹۷۵ برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران در پژوهشکده‌ی فناوری فدرال سویس (ETH) در زوریخ ثبت نام کرد و با نگارش رساله‌ای با عنوان قابلیت تاشوندگی چارچوبهای فضایی»، مدرک دکترای خود را در سال ۱۹۷۹ دریافت کرد. تصمیم به ادامه‌ی تحصیل در زندگی او از بسیاری جهات تأثیر مثبت داشت. او می‌گوید: اراده‌ی شروع کردن از زیر صفر برایم خیلی قوی بود، من مصمم بودم تمام کارهایی را که در مدرسه‌ی معماری انجام داده بودم، کنار بگذارم و یاد بگیرم مثل یک مهندس ترسیم کنم و مانند یک مهندس فکر کنم. من مجذوب مفهوم جاذبه و احساس ثبات و سنگینی کردن شده بودم و لازمه‌ی آن، کار کردن با فرم‌های ساده بود. می‌توانم بگویم سلیقه و کشش من به سمت سادگی در مهندسی از قسمتی از مشاهداتم از کارهای معمار سویسی، روبرت میلارت، نشات می‌گیرد. او نشان داد با فرم‌های ساده، می‌توان حجمی قوی خلق کرد و رضایت قلبی و پاسخ عاطفی متقابل به وجود آورد. با ترکیب صحیح نیرو و جرم می‌توان احساس خلق کرد.»

فعالیت‌های آغازین کالاتراوا بیشتر به پل و ایستگاه قطار اختصاص داشت و طرحهای او جایگاه پروژه‌های مهندسی عمران را به سطوح بالاتری ارتقا دادند. برج مخابراتی زیبا و جسورانه‌ی او در بارسلونا (۱۹۹۱) که در قلب سایت دهکده‌ی المپیک ۱۹۹۲ واقع شده بود، نقطه‌ی عطفی در زندگی حرفه­ای او به شمار می‌آید و سفارش‌های بسیاری را از کارفرمایانی در سراسر جهان برای او به ارمغان آورد.

این تحقیق در قالب پاورپوینت و در 102 صفحه به معرفی معمار و بررسی آثار این برجسته وی می پردازد .مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی